Best Burger Mockup 5

Geleneksel köklerini dijitale aktarmak isteyen Best Burger, IFL8 dijital dönüşüm programı kapsamında modern ve minimal bir markalaşmayı tercih etti.

Markalaşma kapsamında köklerinden kopmadan yenilenmenin ideal örneklerinden biri olan Best Burger, bununla birlikte tasarım noktasında sadeliği tercih etti. Böylece daha önce sahip oldukları karmaşık logo ve görsellerden kurtularak, dijital dahil tüm alanlarda kullanıma uygun logo ve ek şablonlara kavuştu. Böylece markalaşmayı, müşterilerini yormayacak sadelikte tamamlamış olduk.

Best Burger Logo Info
Best Burger Logo Bilgileri

Logoda geleneksel vizyonlarıyla ilgili talep edilen öğelerin subliminal mesajlarla da desteklenmesini istenildi. Bununla birlikte anahtar kelime olarak iletilen “sığır” ve “taze et” imajlarının müşterilerde üretim yöntemleriyle ilgili olumsuz duygular uyandırmaması isteniyordu. Projede tüm bu taleplerin doğru şekilde kurgulandığı konumlandırmalar yapıldı ve 3 farklı varyasyon arasından bu logo tercih edildi.

Anahtar K.

Taze Et

Şablon Öğesi

Sığır İmajı

Temel Form

Daire

Best Burger - Farklı Alanlarda Logo Uygulama Örnekleri

Markalaşma konusunda üzerinde ince eleyip sık dokuduğumuz konulardan biri de talep edilen tüm uygulama alanlarında uyumlu ve ölçeklendirilebilir şekilde kullanabilmesidir. Bu kapsamda, özellikle ticari ürün ambalaj uygulamalarında yoğun olumlu eleştiriler aldığımız Best Burger projesini başarıyla tamamladığımızı düşünüyoruz.

Best Burger Mockup 4
Best Burger Mockup 3
Best Burger - Ticari Ürün Uygulamaları