2008 yılında başlayan fantastik bir hikâye

Hikâyemiz

1996 Microsoft Future Kids Programı

Henüz HTML tabanlı statik sayfaların Türkiye’de yeni yeni boy gösterdiği yıllarda, kurucusu olacağım IFL8 (IF LATE) Ajansı’nın temellerini ilk olarak Microsoft Words üzerinden oluşturduğum web sayfalarıyla attığımdan habersizdim.

1997-2013 Sayısız Web Sayfası

HTML’den PHP’ye uzanan bu dönemde sayısız kişisel site, blog, e-dergi ve kurumsal site tasarladım. Bazılarının yönetiminde, bazılarının editör kadrolarında yer alarak hârika deneyimler edindim.

2014-2018 Rafine Projeler

Eğitimimle alakalı beyaz yaka işleri bırakarak Fransa’ya tekrar taşındığım bu dönemde, dönemin CNN Türk program müdürü Sayın Ozan Onat ile GelecekŞimdi platformunu kurduk. Ne yazık ki bu platform birkaç yıl sonra finansman gerekçeleriyle sona ermek zorunda kaldı.

Bununla birlikte profesyonel olarak Fransa menşeli startup ve KOBİ’ler için sunucu ve veritabanı yönetimi hizmeti sağladım. Yine bu dönemde bilinen global markalar için dijital içerik yönetimi anlaşmalarına imza atarak, burada konusunda uzmanlardan oluşan profesyonelleri IFL8 ekibini oluşturma konusunda seçme şansı yakaladım.

2019-2022 IFL8'in İlk Dönemi

Türkiye’ye döndüğüm bu süreçte dijitale geçme konusunda sorunlar yaşayan Türk menşeli KOBİ’ler için alternatif çözümler geliştirdik ve küresel ölçekte Sürdürülebilir Dijital Dönüşüm başlığını Digital SME Alliance ve coSME yönergeleri kapsamında geliştirerek kapsamlı projelere dönüştürdük.

Bu yeni vizyonumuzla 2023 yılı itibariyle hayata geçireceğimiz KOBİ’lerin dijital dönüşümünü kolaylaştırma misyonumuzu ve bununla ilgili programımızın temellerini attık.

2023'te Başlayan Yeni Dönem

E-Ticaret hacmininde artmasıyla, dijitale geçmekte zorlanan KOBİ’ler için oluşturduğumuz, ürün ve hizmet paketlerimizi sadeleştirme ve ulaşabilir kılma çalışmalarımızı hayata geçirdik.

Yurtdışındaki Türk menşeli startup ve KOBİ’lerin, bulunduğu rekabet ortamında fayda sağlayacağı ürün ve hizmetlerimizi 2024 yılı itibariyle satışa sunduk.

Marka Manifestomuz

IFL8 markamız “IF LATE” ifadesinin kısaltması olarak “YA GEÇ İSE” anlamına gelebilecek, ilhamını projeleri için yenilik ve gelişimden alan dinamik bir yapıyı amaçlar. Bu amaç, logosunda bulunan sonucu hedeflemek üzere ilerlemeye devam eden sarı marker ile pekiştirilmiştir.

Vizyonumuz her kişi ve işletmenin dijital ikizinin olacağı yeni dünyaya geçişini sürdürülebilir şekilde sağlamak, geleneksel değerlerini dijital dünyaya uyumlayarak dönüşmesine yardımcı olmak ve tüm bu süreci tek merkezden alabilecekleri imkanı sunmaktır.

Tüm ürün ve hizmetlerimizi bu sürdürülebilir dönüşüm idealinde sadeleştirdiğimiz danışmanlık, tasarım ve yazılım başlıklarında sunuyoruz.