Hakkımızda

IFL8.com, 2008 yılından beri web site tasarımı işleriyle profesyonel olarak ilgilenen Yiğit Can Kırca tarafından 2017 yılında, sekiz farklı dijital kategoride çalışan bağımsız dijital tasarımcılardan bir ekip oluşturmak amacıyla kuruldu.

Günümüzde aktif olarak verdiği kapsamlı 8 dijital hizmet şunlardır:

  • Web Tasarımı ve Web Sitesi Yönetimi Hizmetleri
  • Logo-Slogan Tasarımı ve İletişim Hizmetleri
  • Grafik Tasarım ve Renk Paleti Hizmetleri
  • Video Tasarımı ve Video Kurgu Hizmetleri
  • Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Sosyal Medya Profil-İçerik Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri
  • Editöryal İçerik Tasarımı ve Editöryal Yönetim Hizmetleri
  • Hosting-Sunucu Kurulumu ve Veritabanı Hizmetleri

Web Tasarımı ve Web Sitesi Yönetimi Hizmetleri

Günümüz web sitelerinin odaklanması gereken iki temel nokta olan hız ve özgün tasarım konusu, proje oluşturma aşamasında, müşteri beğeni ve kullanıcı gereksinimleri ile harmanlanır. Mükemmel bir site, gereksiz tüm ayrıntılardan kurtulmuş, hem yönetim (backend) hem de kullanıcı (backend) tarafında kolaylıkla kullanılabilir olmalıdır.

Dünyada her 4 siteden üçünün tercihi olan Wordpress tarafında uzmanlaştık. Sürekli güncellenerek hem günümüz teknolojilerini yakalayan, hem de kötü amaçlı girişimlere güvenlik çözümleri üreten Wordpress, ek hizmetlerle (eklentiler) birlikte A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlara göre ölçeklendirilebilir ve tasarımsal olarak tüm taleplere uygun şekilde düzenenebilir.

E-ticaret veya portfolyo yönetimi için de Woocommerce ek altyapısını sunan sistem, dünyada her 3 dijital mağazadan 1’i tarafından tercih edilmektedir. Tüm avantajları B2B’den B2C’ye tüm iş modellerine uygundur ve harici platformlarla da entegre edilebilecek bir altyapıya sahiptir.

Logo-Slogan Tasarımı ve İletişim Hizmetleri

Bir başkası tarafından kolaylıkla çizilebilecek kadar basit ama taşıdığı anlamlar açısından oldukça doyurucu ve talebe göre bilinçaltında varlık kazanabilecek logo ve sloganlar işimizin en önemli bölümlerinden birini oluşturuyor.

Anlatmak istediklerinizi, herkesin kolaylıkla anlayabileceği hale dönüştürmek, yine talebe göre farklı katmanlarda farklı anlayışlara hitap edebilecek detayları da barındıracak çok kompleks yapılı fakat sade ve zarif bir tasarımın anlayışının peşindeyiz. Da Vinci’nin “Sadelik, nihai zerafettir.” mirasının takipçilerindeniz.

Grafik Tasarım ve Renk Paleti Hizmetleri

Vektörel ve(ya) piksel formatlı tasarımları renklerin oluşturduğu izlenimlerle harmanlamaya bayılıyoruz. Bazı şeylere neden bayıldığınızı, bazılarını ise neden sevmediğinizi anlayabiliyoruz. Walt Disney’in de dediği gibi, “Büyüde bir sihir yoktur, hepsi detaylardadır.”

Video Tasarımı ve Video Kurgu Hizmetleri

Görsel efektler de dahil olmak üzere gerek eklemlenebilir video öğeleri, gerekse de yayına hazır video üretimi hizmetleri veriyoruz. Popüler bir alan olması sebebiyle trend odaklı arayışları takip ediyor, tamamen özgün tasarımların dışında, özelleştirilebilir popüler tasarımları türevleyebiliyoruz.

Twitch, D-Live, Youtube, Instagram, TikTok, Twitter vb. platformlara ayrı ve özel türevlendirilmiş içerik hizmetlerimiz de yine bu bölüm altındadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Danışmanlık Hizmetleri

Firmaların kişileştiği, kişilerin kurumsallaştığı bir dönemde tüm ihtiyaç ve arayışlarınız farkında olarak en ideal yol haritasını birlikte oluşturarak, hedef odaklı kimlik ve danışmanlık sağlıyoruz. Kartvizitinizden tabelanıza, site logonuzdan araç giydirmelerine kadar çok geniş bir skalada ilerleyen bu süreçte müşteri izlenimi üzerinden marka yönetiminden benzersiz bir vizyon sunuyoruz.

Sosyal Medya Profil-İçerik Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri

Markanızın hedefine göre farklı tür ve tiplerde profil-içerik tasarımları sunuyoruz. Direkt satıştan, iş birliği önerilerine kadar sosyal medyadan optimum fayda sağlamanız için çözümler üretiyoruz.

Editöryal İçerik Tasarımı ve Editöryal Yönetim Hizmetleri

Ekibimizin en güçlü olduğu noktalardan biri de “İçerik kraldır.” sözüne olan bağlılığı ve kullanıcıların değerli zamanını en kaliteli ve memnun şekilde geçirmesini taahüt eden azmidir. Yazılı, karma ve medya ortamı içerikleri konusunda sunduğumuz profesyonel çözümler bağımlılık yapıcıdır.

Hosting-Sunucu Kurulumu ve Veritabanı Hizmetleri

İçeriklerinizin ve web sitenizin hızlı, sorunsuz ve güvenli çalışmasını taahüt eden altyapılar kurmanın yanı sıra, bakımı, optimizasyonu ve yedeklenmesi gibi çok kapsamlı işlemleri özveriyle yerine getiriyoruz. Panik butonuna da sahip olduğunuz bu hizmet, dijital dünyadaki varlığınızı idealize etmektedir.